Bestsellery 2023 – hity wypożyczalni Cyfrowe.rent (TOP 10)

2
Z jakiego sprzętu najchętniej korzystali klienci Cyfrowe.rent? Które aparaty i obiektywy były najczęściej wypożyczane? Oto hity wypożyczalni Cyfrowe.rent roku 2023!

Koniec roku to czas podsumowań. Dlatego prezentujemy serię „Bestsellery 2023”, w której pokazujemy, które sprzęty cieszą się największą popularnością klientów Cyfrowe.pl. Tym razem przyszedł jednak czas na naszą wypożyczalnię – Cyfrowe.rent.

Oto modele, które najczęściej wypożyczaliście.

TOP 10 hitów Cyfrowe.rent

 1. Sony A7 IV
 2. Sony A7 III
 3. GlareOne 150
 4. Canon EOS R6 Mark II
 5. Canon EOS R6
 6. Canon RF 24-70mm F2.8 L IS USM
 7. Canon RF 50 mm f/1.2L USM
 8. Sigma A 85 mm F1.4 DG DN
 9. GlareOne Stork
 10. Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM2

Sony A7 IV zdominował rental

Choć pod względem sprzedaży Sony A7 IV znalazł się poza podium, to w wypożyczalni okazał się bezkonkurencyjny. Możliwe, że ze względu na swoją uniwersalność, a może po prostu dlatego, że wiele osób korzysta z Sony i wypożyczało ten aparat jako drugie body. Faktem jest, że cieszył się bardzo dużą popularnością.

Wiceliderem został z kolei Sony A7 III, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Pomimo, że debiutował wiele lat temu, nadal chętnie go kupujecie, a obecna cena temu sprzyja. To jeden z ciekawszych modeli pod względem możliwości do ceny, który nadal może spełnić oczekiwania wielu użytkowników. Warto wspomnieć, że aparat wypożyczany był wraz z adapterem Sigma MC-11, pozwalającym na podłączenie obiektywów z mocowaniem Canon EF/EF-S.

Na podium znalazła się jeszcze lampa Lampa GlareOne 1500. To lampa studyjna o dużej mocy, idealnie sprawdzająca się podczas sesji zdjęciowych. Wielu fotografów, którzy nie posiadają na co dzień studia wypożycza lampy w razie potrzeby. Czasem nawet mając lampę potrzebujemy dodatkowej. Stąd pewnie wynika popularność tego modelu w wypożyczalni.

 

Canon EOS R6 ma się dobrze

Od kilku sezonów pod kątem sprzedaży rankingi zaczął dominować Canon. Odbiera tym samym miejsca modelom Sony, które wcześniej królowały. Ten trend widać również w rentalu. Canon bowiem ostrożnie puka do podium i możliwe, że już za rok się na nim znajdzie.

Tymczasem na czwartym miejscu w tym roku wylądował Canon EOS R6 Mark II. To nie powinno nikogo dziwić. Ten aparat to jeden z najciekawszych na rynku modeli, który świetnie się sprawdza jako model hybrydowy. Oferuje bowiem świetny AF i bogate możliwości filmowe. Jest przy tym udanym zastępcą modelu Canon EOS R6, który zbyt wielu wad nie miał, ale wszystkie udało się wyeliminować.

Skoro już mowa o tym starszym modelu, to ten znalazł się na kolejnej pozycji. To wciąż świeży model, który w momencie premiery stał się sprzedażowym hitem. Obecnie nadal sprzedaje się świetnie, co nie powinno dziwić. Aparat zaliczył spory spadek ceny, która jest naprawdę atrakcyjna. Trudno wręcz uwierzyć, że ten w pełni profesjonalny model można kupić w tak dobrych pieniądzach.

Warto wspomnieć, że oba aparaty wypożyczane są z adapterem EF-EOS R. Pozwala on podłączyć stare, lustrzankowe obiektywy, które są bardzo popularne i wielu fotografów ma je w swoich plecakach. Zwłaszcza, że natywne obiektywy EOS R w większości nie należą do najtańszych.

Te obiektywy mają wzięcie

Właśnie ze względu na nie najniższe ceny szkieł, również obiektywy cieszą się niemałą popularnością. W tej kategorii sprzedażowym hitem był uniwersalny Canon RF 24-70mm F2.8 L IS USM, który idealnie może współgrać z modelami EOS R6. Jego cena jednak jest naprawdę niemała, nic więc dziwnego, że chętnie go pożyczacie, bo nie każdy może sobie pozwolić na zakup.

Niewiele mniejszą popularnością cieszył się Canon RF 50 mm f/1.2L USM. Również drogi, ale przy tym o wyjątkowej jasności, a więc zapewniający niepowtarzalne rozmycie obrazu. Użytkownicy aparatów Sony sięgali z kolei chętnie po obiektyw Sigma A 85 mm F1.4 DG DN.To idealne szkło portretowe, które znane jest ze swej wysokiej jakości optycznej, jak zresztą wszystkie modele serii „Art” od Sigmy.

Na przedostatnim miejscu uplasował się statyw GlareOne Stork 395 cm wykorzystywany przy sesjach studyjnych, gwarantujący amortyzację powietrzną. Użytkownicy cenią go za dużą stabilność, która jak wiadomo, jest istotna, bo zwykle na takim statywie są zamontowane lampy warte duże pieniądze i wrażliwe na upadki.

TOP 10 najpopularniejszych sprzętów Cyfrowe.rent zamyka obiektyw Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM2, czyli popularny zoom G Master drugiej generacji. Model ten jest wysokiej jakości szkłem, które idealnie współgra z pełnoklatkowymi aparatami Sony. Zatem jego popularność wynika z popularności aparatów tego producenta.

A co cieszyło się popularnością wśród klientów? Zerknijcie na nasze Bestsellery w kategorii aparatów i sprzętu wideo!

TOP 10 najpopularniejszych aparatów w 2023 roku!

Bestsellery 2023: TOP 5 kamer, statywów i gimbali wg klientów Cyfrowe.pl

 

Podziel się.

O Autorze

Filmowiec z zawodu, dziennikarz z wykształcenia, fotograf z pasji. W ciągu ostatnich kilku lat miałem w rękach niemal każdy aparat, jaki pojawił się na rynku. Nadal jednak wierzę, że czasem najlepszy aparat to ten, który akurat masz przy sobie.

2 komentarze

 1. Dzięki za zestawienie. To pokazuje, jaki sprzęt jest godny zakupu, przynajmniej dla osoby takiej jak ja – czyli amatora, który nie siedzie w sprzęcie, a fotografią zajmuje się jako jednym z hobby. Widzę, że nie działacie we Wrocławiu. Czy to się zmieni w najbliższych miesiącach ?

Zostaw komentarz

izmir escort