TOP 5 filmów z kanału Cyfrowe.pl na Youtubie, które musisz nadrobić!

0

Wybór Top 5 najlepszych filmów tego roku to zadanie trudne i zdradzieckie, szczególnie gdy leży w rękach głównego opiekuna kanału. To tak jakby faworyzować jedynie piątkę z 66 swoich pociech;) Bardzo szybko okazało się, że matematyczne kryteria doboru oparte jedynie na wyświetleniach nie mają sensu i muszę wybrać swoich faworytów innymi metodami. Zaczynajmy więc!

Ogarnijże Aparat

Jak się okazuje stworzenie spójnej serii edukacyjnej na YT to nie lada wyzwanie. Nam się udało, urodziliśmy dwa sezony. Na pewno zatem jedno z miejsc w Top 5 chciałbym poświęcić tej serii. Podpinam symbolicznie pierwszy odcinek, ale bierzcie z tego, co chcecie. Podziękowania dla Kamila, Huberta i Jacka oraz patrona – firmy Canon.

Formy dłuższe, nietypowe, współpraca z zewnętrznymi fotografami

Kiszenie się w hermetycznym słoiku nikomu nie wychodzi na dobre. Gdy pierwszy raz otrzymaliśmy materiał od Jacka, to wywróciłem oczami, patrząc na jego długość (napisy!) Było to jednak coś innego, świeżego i ciekawego. Nazwałem kodowo format Longcatem (w miniaturkach możecie wypatrywać długiego kota) i… przyjęło się. Testy Nikona dostały inną stylówę. Każdy twórca ma inny styl, którym „zaraża” swoje klipy. W ten sposób najłatwiej zdywersyfikować kanałowe portfolio i zaspokoić różne gusta widzów. Dzięki dla naszych wszystkich zewnętrznych autorów – Jacków, Igora i Huberta.

Akcje – interakcje

Po jakimś czasie gadające głowy potrafią się znudzić, warto wtedy ruszyć na miasto i spróbować czegoś innego. Tutaj inicjatorem były małe drukarki Canona a efekt końcowy okazał się bardzo fajną akcją wśród ludzi. Więcej takich materiałów życzę Wam i sobie w przyszłym roku;)

Wywiady

Kolejny fajny przykład na to, że to nie systemy a ludzie ich używający są najciekawsi. Punktem wyjścia był materiał o OM System i udało nam się znaleźć chyba najbardziej kontrowersyjny przykład. To nie podróżnik czy focący małe zwierzątka w terenie a para fotografów ślubnych. Takie wywiady ogląda się z przyjemnością, bo są prawdziwe, ciepłe, opowiadają jakieś historie.

Konwersja to nie wszystko

Czy kanał YT sklepu internetowego może tworzyć treści, które niosą ze sobą coś więcej, niż prosty skok w sprzedaży? Walczymy o to. Festiwal Światłosiła jest tego doskonałym przykładem, czegoś, co robimy z pasją. Takie wydarzenia pozwalają też realizować naszym autorom swoje ambitne projekty. Jak ten mini dokument Jacka Kiejko.

 

Kolejny rok

A co Wy o tym myślicie? Jakie formy najchętniej oglądalibyście na naszym kanale? Kto jest Waszym ulubieńcem? ;)

Podziel się.

O Autorze

Redaktor w sklepie Cyfrowe.pl. Wieloletni fotograf - hobbysta z pasją do nowych technologii.

Zostaw komentarz

izmir escort