Bestsellery 2022 – hity wypożyczalni Cyfrowe.rent

0

Czy wiesz, że w sklepie Cyfrowe.pl można nie tylko kupić sprzęt, ale również go wynająć? Przetestować przed zakupem, wypożyczyć coś na podróż lub większą sesję… Sprawdźmy, co w 2022 cieszyło się największym zainteresowaniem wynajmujących! 

Canon EOS R5 numerem jeden w Cyfrowe.rent

Mamy niewielką roszadę w porównaniu do rankingu z zeszłego roku. Canon R6, który królował zarówno w TOP 10 wypożyczalni, jak i TOP 10 sprzedaży 2021, dziś spadł na miejsce trzecie ustępując Canonowi R5.

Canon R5, oceniany jako bardziej zaawansowany, jest też droższy i skierowany dla bardziej wymagających. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób woli go przetestować przed zakupem lub jedynie wynająć na sesję nie zamrażając swoich środków poprzez zakup na własność. Jest to po prostu często bardziej opłacalne. Zwłaszcza że gratis w zestawie znajdziemy adapter do obiektywów lustrzankowych, co jest ukłonem w stronę profesjonalistów posiadających własną rozbudowaną „szklarnię”.

A tak prezentuje się lista TOP 10 sprzętu foto-video w wypożyczalni:

 1. Canon EOS R5
 2. Sony A7 IV   
 3. Canon EOS R6 
 4. Canon EOS R3
 5. Canon RF 24-70 mm F2.8   
 6. Canon EOS R 
 7. Canon RF 28-70 F2L USM
 8. Canon RF 50 mm F1.2 L USM
 9. Sony A7 III
 10. Canon RF 24-105 F4 L IS USM

Miejsca od 1 do 10 – Canon deklasuje konkurencję

Poza dwoma modelami Sony, które udało się tej marce wrzucić do TOP 10, reszta miejsc należy w tym roku do Canona. Japoński producent powiększył tym samym dystans do drugiej najpopularniejszej marki, z którą w latach ubiegłych rywalizował na nieco bardziej wyrównanych warunkach. Co ciekawe, podobną sytuację mieliśmy w tym roku w rankingu sprzedaży, co potwierdza dominację Canona w Polsce.

A co z Nikonem i innymi markami? W latach ubiegłych w top 10 znalazły się pojedyncze modele aparatów i obiektywów innych producentów, a w tym roku zupełnie ich zabrakło… Warto przy tym podkreślić, że oferta wypożyczalni nie jest równie bogata, co oferta sklepu i mamy tam do dyspozycji tylko wybrane, najbardziej chodliwe modele.

Nie tylko aparaty, ale i obiektywy RF…

W TOP10 wypożyczalni w 2022 królują uniwersalne zoomy, takie jak Canon RF 24-70 2.8, 28-70 2.0 czy 24-105 4.0. Do tego zestawu dołączyła jeszcze ultra jasna portretówka, czyli 50 1.2. To profesjonalny sprzęt, którym można obskoczyć niejedną sesję i niejedno zlecenie. Powód ich popularności może być więc dobitnie pragmatyczny. W zeszłym roku mieliśmy tu zgoła inną sytuację. Wygrywały szkła nietypowe, wyróżniające się głównie ogromną ogniskową (teleobiektywy), należące do różnych systemów.

Nowości w wypożyczalni, czyli co może zawojować ranking w przyszłym roku?

Naszym priorytetem jest to, aby w wypożyczalni dostępne były rynkowe nowości i Wasze ulubione klasyki.  Często zdarza się nawet, że po premierze sprzęt szybciej pojawia się w Cyfrowe.rent niż w sklepie. Oto co pojawiło się niedawno na półkach:

 1. Canon EOS R10 + ob. 18-150 mm + adapter EF-EOS R
 2. Canon EOS R7 + ob. 18-150 mm + adapter EF-EOS R
 3. Canon RF 85 mm F2 MACRO IS STM
 4. GoPro Hero 10
 5. Nikon Z7 II + adapter FTZ II
 6. Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM2
 7. NANLITE FORZA 60C RGBLAC
 8. Manfrotto BEFREE Live Twist Carbon
 9. Sennheiser MKH 416
 10. Sennheiser AVX-835S-3 + odbiornik AVX-3-EU

Jak widać po tej liście, mamy dwa nowe modele aparatów, które w przyszłym roku tropem swoich starszych braci mogą pojawić się w TOP 10. Zwiększamy również stopniowo asortyment akcesoriów video, aby sprostać oczekiwaniom nie tylko fotografów, ale też filmowców. W 2022 pojawiły się między innymi mikrofony Sennheiser czy lampy Nanlite oraz kamera sportowa GoPro Hero 10.

A na koniec jak zwykle pytanie :)

Gdybyś mógł na jeden dzień mieć dowolny na świecie aparat/obiektyw, to co by to było? Napisz w komentarzu!

Bestsellery 2022 – Ranking TOP10 najpopularniejszych obiektywów!

Bestsellery 2022: TOP 10 aparatów w 2022 roku!

Bestsellery 2022: TOP 5 kamer, mikrofonów, lamp i gimbali wg klientów Cyfrowe.pl

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort