5 plecaków foto-wideo, które sprawdzą się także na co dzień

0

Czy wiesz, że pojemna torba na sprzęt foto-wideo i torba na co dzień nie muszą oznaczać dwóch różnych produktów? Podobnie jest z plecakami – możesz mieć jeden, ale używać go naprzemiennie do noszenia aparatu i obiektywów lub rzeczy potrzebnych na uczelni czy w pracy. Zajrzyj do tego artykułu, aby poznać takie modele toreb i plecaków fotograficznych, które umożliwiają bezpieczne noszenie sprzętu lub równie bezpieczne… pozostawienie go w domu.

Nie da się ukryć, że część plecaków na sprzęt foto-wideo, sprawdza się bardziej właśnie do noszenia aparatów, kamer itp. Przede wszystkim same w sobie mają stosunkowo wyższą wagę niż tradycyjne plecaki. Wynika to z zastosowanych wzmocnień i wypełnień, które mają zabezpieczać sprzęt. Niemniej wiele ich cech docenia się także podczas codziennego użytkowania, niezwiązanego z noszeniem urządzeń do fotografowania czy filmowania (np. na uczelni czy w pracy). W szczególności, jeśli Twój plecak lub torba wyposażone są w oddychające pasy naramienne, wzmacnianą, wodoodporną podstawę czy wiele wygodnych kieszeni, to czemu by nie korzystać z tych udogodnień, przemieszczając się np. z uczelni na basen, a później do znajomych.

Torba Peak Design Travel Duffel 65L

Ja tak polubiłem mój podręczny plecak na sprzęt foto-wideo, że z czasem na stałe zaadaptowałem go… na spacery z dziećmi. Po prostu bardzo przypasowała mi jego sztywność i wytrzymałość, a także możliwość oddzielania komór (w jednej zapasowe ubrania a w drugiej przekąski).

Dlaczego warto wykorzystywać na co dzień plecaki na sprzęt foto-wideo?

  • Oszczędność pieniędzy – zamiast kupować 2 plecaki lub torby, możesz używać jeden. Dzięki wyjmowanym wkładom nie musisz przesadnie żonglować sprzętem – bardzo szybko wyjmiesz całą zawartość, zostawiając sobie miejsce na rzeczy osobiste. Oznacza to więc pojedynczy zakup zamiast dwóch.
  • Łatwiejsze użytkowanie – tak jak w poprzednim punkcie. Przyzwyczaiłem się do mojego plecaka na sprzęt, jak do ulubionych butów. Szybkie wyjęcie wkładu i pokrowca z akcesoriami, i mogę dalej korzystać z jego zalet.
  • Wyściełane i wzmocnione wnętrza – w torbach i plecakach na sprzęt często jest specjalna kieszeń na tablet bądź laptop. Możesz więc bezpiecznie zabrać te urządzenia do pracy czy na uczelnię. To, co dba o bezpieczeństwo sprzętu, może także zadbać o inny delikatny ładunek – np. wazon (bardzo dobre zastosowanie plecaków na sprzęt, które odkryłem, dostając prezent od znajomych).
  • Pokrowce przeciwdeszczowe i wodoodporne obudowy – mój plecak foto-wideo, który wykorzystuję na spacery z dziećmi, pokazał także przewagę wtedy, gdy podczas pikniku ze znajomymi i ich pociechami spadł deszcz. Pozostali rodzice musieli szybko zabrać swoje plecaki i torby pod drzewo, a ja po prostu zostawiłem go, tam, gdzie leżał. W środku wszystko pozostało suche.

Plecak Peak Design Everyday Backpack 20L Zip

Polecam więc przy zakupie torby i plecaka na sprzęt fotograficzny i wideo myślenie o nich, jako o produktach 2w1. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych modeli, które sprawdzą się także na co dzień.

Polecane modele plecaków i toreb na sprzęt foto-wideo, które sprawdzą się także na co dzień

Peak Design Travel Duffel 65L

Raz ruszasz na plan zdjęciowy, a raz na wakacje z podstawowym aparatem. I to wszystko za pomocą pojedynczej torby. Takie możliwości daje Peak Design Travel Duffel 65L. Należy ona do linii Travel, która umożliwia dobieranie do torby różnorodnych pokrowców na sprzęt (wkłady Camera Cube). Dostępne są one w różnych rozmiarach – pozwalają na zapakowanie do torby bezlusterkowca z pojedynczym obiektywem lub profesjonalnego, rozbudowanego zestawu fotograficznego.

A na co dzień? Po wyjęciu pokrowców Peak Design Travel Duffel 65L staje się pojemną torbą na ubrania, przewodniki czy sprzęt sportowy. Możesz więc pójść z nią na plan zdjęciowy lub na siłownię. Dodatkowe kieszenie umożliwią schowanie rzeczy, które muszą być pod ręką, takich jak np. paszport.

Genesis Gear URSA M

Nie musisz od razu wybierać się w daleką podróż. Rano idziesz na zajęcia na uczelnię, a po południu planujesz pokręcić się po mieście i zrobić zdjęcia uliczne? Genesis Gear URSA M ma wkład, który możesz wyjąć wraz z całym sprzętem, aby uzyskać tradycyjną torbę, dającą miejsce na notatnik, laptop i inne rzeczy przydatne podczas wykładów i ćwiczeń. Potem szybki powrót do domu, chwila odpoczynku, zapakowanie wyściełanego wkładu, i już możesz ruszać w miasto z aparatem.

Ta torba może być z Tobą przez cały dzień – zmieniać się będzie jedynie jej zawartość. Możesz mieć więc swoją ulubioną torbę do niemal każdego zadania. Bez konieczności nabywania kilku produktów.

F-Stop Loka UL

Znów wróćmy na szlak. Plecaki turystyczne takie jak np. F-Stop Loka UL to tak naprawdę tylko bazy do modułowych wkładów, dzięki którym można je idealnie dopasować do posiadanego sprzętu. Możesz zagospodarować każdy litr dostępnej w plecaku przestrzeni zarówno z myślą o sprzęcie foto-wideo, jak i turystycznym czy rzeczach osobistych.

Po wyjęciu tych wkładów plecak może być w pełni turystycznym rozwiązaniem. Ale jego konstrukcja sprawia, że świetnie sprawdzi się także w mieście. Jeśli więc lubisz fotografować lub filmować na ulicach miast, ale jednocześnie spędzasz ze sprzętem weekendy poza miastem, a dodatkowo potrzebujesz pojemnego plecaka na wycieczki z rodziną – to będzie idealne rozwiązanie.

Lowepro ProTactic BP 300 AW II

Plecak, który częściowo może być używany na co dzień, wcale nie musi być gorszą wersją modelu na sprzęt foto-wideo. Doskonałym dowodem jest Lowepro ProTactic BP 300 AW II. Jako plecak dla fotografów i filmowców jest niemal idealny – dużo miejsca na sprzęt, mocowania do statywu i pokrowiec przeciwdeszczowy. Do tego dochodzi szybki dostęp od boku, pozwalający na sięgnięcie po body aparatu.

Jednocześnie Lowepro ProTactic BP 300 AW II może być błyskawicznie przekształcony w plecak na co dzień. Pozwala na to wyjmowany wkład QuickShelft, który tworzy swoiste półki na aparat, obiektywy, lampy itp.

Lowepro RunAbout BP 18L

Ten model to tak naprawdę odwrotność wszystkich dotychczas omawianych toreb i plecaków, gdyż  w zasadzie jest przeznaczony do użytku na co dzień, ale może być dostosowany do noszenia sprzętu.  Po zwinięciu jest niezwykle mały, tak iż może być plecakiem na podstawowe akcesoria niezbędne podczas treningu. Jednocześnie jest kompatybilny z systemem wkładek Lowepro GearUp, umożliwiając zabieranie aparatu z dodatkowymi obiektywami.

A czy wiesz, że możesz zrobić też zupełnie odwrotną rzecz – przekstałcić zwykły plecak w taki, który pozwoli na bezpieczne transportowanie sprzętu. Wystarczy skorzystać z futerałów Tenba Tools Tool Box.

Podsumowanie

Podziel się w komentarzu, czy zdarza Ci się wykorzystywać Twój plecak lub torbę foto-wideo także na co dzień. Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowymi testami, poradnikami i inspiracjami.

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Redaktor w sklepie Cyfrowe.pl. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich pracach łączy dokument i science-fiction. Z tego zestawienia tworzy własny opis świata.

Zostaw komentarz

izmir escort