Uroczy i prosty sposób na świąteczną, rodzinną sesję

0
Rodzinna sesja to najlepszy sposób na utrwalenie wspomnień. Może też być atrakcją dla dzieci, sposobem na odstresowanie się od codziennych zmartwień, jeśli podejdziemy do tego, jak do wspólnej zabawy. Mam dla Ciebie pomysł, który zrealizujesz sam, bez zapisywania się w kolejkę do fotografa czy specjalnych rekwizytów. Wystarczy aparat do fotografii natychmiastowej i wkład na zdjęcia, np. Instax Mini Liplay z papierem Rainbow.

Aparat FujiFilm Instax – natychmiastowe zdjęcia na papierze

Czy wiesz, że już za około 300 zł możesz mieć aparat, który „drukuje” zdjęcia od razu po naciśnięciu spustu migawki? Instaxy to odpowiedź marki FujiFilm na znane wszystkim Polaroidy i jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent z kategorii fotografia. Dlaczego nie podarować Instaxa swoim bliskim (albo sobie) i od razu wykorzystać go podczas świąt? Dobra zabawa gwarantowana!

Co jest potrzebne do zrobienia sesji? Jakiego Instaxa wybraliśmy i dlaczego?

Do naszej sesji wykorzystaliśmy model Instax Mini Liplay. Dlaczego akurat ten? Otóż standardowe Instaxy to aparaty analogowe, nie zapisują zdjęć w pamięci, lecz od razu drukują wszystko na papierze, a efekty widzimy dopiero na odbitce. Liplay natomiast jest aparatem cyfrowym.

Zalety Instax Mini Liplay

Dzięki niemu możesz wykonać sesję samodzielnie, bez proszenia innych członków rodziny o naciśnięcie migawki. Uruchomisz ją z aplikacji w telefonie dzięki czemu nikogo nie zabraknie na fotografii.

Jeśli nagrasz plik dźwiękowy z pozdrowieniami – możesz później wysłać zdjęcie dalszej rodzinie w formie pocztówki!

Zdjęcia możesz opublikować od razu w internecie, drukować je w kilku kopiach, ponieważ aparat przechowuje pliki w swojej pamięci oraz posiada możliwość zapisu na karcie pamięci microSD. Kopie zdjęć podarujesz później dziadkom w prezencie, a przede wszystkim – możesz zrezygnować z drukowania nieudanych ujęć, żeby nie marnować papieru, co jest bardziej ekonomiczne!

Poznaj pozostałe aparaty Instax >>

Materiał światłoczuły

Papier do zdjęć Instax występuje w formie wkładów zawierających 10 sztuk odbitek. Dostępne są w formatach Mini, Wide oraz Square dopasowanych do odpowiedniej serii aparatu. Kosztują około 35-45 zł w zależności od rodzaju. Można je też korzystnie zakupić w wielopakach lub otrzymać gratis w zestawie z aparatem.

Jaki papier kupić na sesję świąteczną?

Najczęściej wybieranym materiałem światłoczułym jest Instax Mini Glossy – błyszczący, kolorowy papier z kultową białą ramką. My jednak postawiliśmy tym razem na wkłady Instax Mini Rainbow oraz Macaron. Po ułożeniu wszystkich 10 zdjęć obok siebie tworzą one tęczowy wzór: Rainbow w bardzo żywych kolorach, a Macaron w pastelowych. Gradient przechodzi łagodnie na wszystkie kadry, co pozwala stworzyć spójny od początku do końca projekt, np. rodzinną sesję. Poza tym ten wzór na pewno przypadnie do gustu wszystkim dzieciakom, które będą miały dodatkową frajdę z układania powstających zdjęć niczym puzzli.

Takie kolorowe fotografie będą świetnie prezentować się w passepartout powieszone na ścianie. Można je też wykorzystać w harmonijkowym albumie i oglądać jak komiksową historię w odcinkach.

Sesja rodzinna Instaxem

 

W ofercie FujiFilm znajdziemy papier w kilkudziesięciu wzorach. Jeśli zwykła, biała ramka wydaje Ci się nudna, postaw na wkłady z serii:

 

Pomysły na pozy, ubrania i zabawę z dziećmi

  1. Dopasuj kolor ubrania do koloru ramki lub miksuj je, przebierając się do każdego zdjęcia.
  2. Ubierz całą rodzinę w podobne ubrania, żeby podkreślić, że jesteście jedną drużyną.
  3. Zrób zdjęcia w świątecznych sweterkach.
  4. Wykorzystaj ramki i kliparty z aplikacji.
  5. Stwórz kolaże lub własny komiks, pamiętając, że gradient idzie zawsze od prawej do lewej!
  6. Wykorzystaj białą ścianę jako tło, żeby wyeksponować kolory ubrań i papieru.
  7. Ustaw rodzinę od największego do najmniejszego.
  8. Zrób kilka wspólnych zdjęć oraz każdemu z osobna.
  9. Pozwól dziecku zostać na chwilę fotografem!
  10. Zrób konkurs na najśmieszniejszą minę i pozę.

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort