KĄCIK VLOGERA – Top 5 gadżetów dla początkującego vlogera

3

Mówi się, że początki są najtrudniejsze i że czasem niełatwo jest postawić pierwszy krok. Tak jest z każdą dziedziną życia, również z coraz popularniejszym vlogowaniem. Dlatego w tym artykule prezentuję top 5 gadżetów dla początkującego vlogera, które moim zdaniem mogą znacznie ułatwić stanie się sprawnym vlogerem.

1. Rode Mikrofon VideoMicro

Trudno sobie wyobrazić vlogowanie bez dźwięku. Jak przy każdym rodzaju wideo, tak i przy tej formie nawet najlepszy kontent i zdjęcia są niczym przy braku prawidłowego udźwiękowienia, co w tym przypadku rozumiem przez czysty głos vlogera. Dobrym rozwiązaniem dla początkującego, i nie tylko, adepta vlogowania jest mikrofon Rode VideoMicro. Jest to dobrej jakości mikrofon kierunkowy, który ma bardzo małe gabaryty, przez co jest bardzo dyskretny i nie wzbudza zainteresowania. Jednocześnie sposób wykonania i wysokiej jakości przetwornik sprawiają, że jakość dźwięku jest naprawdę na wysokim poziomie. Zamocowany bezpośrednio na gorącej stopce aparatu filmującego świetnie się z nim komponuje i nie zwiększa zanadto wagi sprzętu. Jest to ważne w przypadku vlogowania w ruchu.

Rode Mikrofon VideoMicro

Rode Mikrofon VideoMicro

2. Lampa LED Yongnuo YN-300 Air (3200-5500K)

Jak już mamy dobry dźwięk, to warto pomyśleć o jakimś rodzaju oświetlenia, które pomoże lepiej podkreślić, czy to siebie samego przed kamerą czy też osoby, które chcemy filmować. Mała lampa ledowa Yongnuo YN-300 Air (3200-5500K) jest świetnym rozwiązaniem dla każdego vlogera, który chce ograniczyć gabaryty noszonego sprzętu do minimum. Umieszczając lampę na gorącej stopce aparatu mamy do dyspozycji bardzo dobre, jasne światło, które mało waży, zajmuje zaledwie niewielką przestrzeń nad aparatem i co bardzo ważne przy filmowaniu twarzy – daje ładne, miękkie światło. Lampa ma płynną regulację natężenia światła, dzięki czemu można swobodnie manipulować doświetlaniem obiektu w zależności od sytuacji. Na uwagę zasługuje również zmiana temperatury barwowej. Ma to duże znaczenie, kiedy jesteśmy oświetleni przez różne lampy jednocześnie i chcemy dostosować odpowiedni balans bieli.

Lampa LED Yongnuo YN-300 Air (3200-5500K)

Lampa LED Yongnuo YN-300 Air (3200-5500K)

OŚWIETLENIE FILMOWE – Zasady oświetleniowe dla filmowca, które powinieneś znać

3. Statyw Joby Gorillapod 3K + głowica

Trudno sobie wyobrazić szybkie i sprawne vlogowanie z dużym i nieporęcznym statywem, jaki noszą filmowcy czy fotografowie. Vloger musi być elastyczny, dlatego statyw Joby Gorillapod 3K z głowicą jest doskonałym rozwiązaniem na różne vlogowe scenariusze. Dzięki elastycznym nogom możemy go umieścić na niemalże każdej powierzchni – od płaskich, pochyłych i nieregularnych po gałęzie drzew i inne wystające przedmioty, wokół których można zacisnąć Joby. Jest to solidny kawałek statywu, który z powodzeniem utrzyma nawet sporej wielkości lustrzankę.

Statyw Joby Gorillapod 3K + głowica

Statyw Joby Gorillapod 3K + głowica

4. FeiYu Tech SPG stabilizator (gimbal) do smartfonów i kamer sportowych trzyosiowy

Jeśli chcesz vlogować w ciągłym ruchu i zależy Ci na szybkiej akcji, a do tego używasz małych kamer sportowych lub smartfonów, to doskonałym rozwiązaniem jest stabilizacja obrazu za pomocą stabilizatora FeiYu Tech SPG. Ten mały i poręczny gimbal świetnie sprawdza się nawet podczas biegu. Dzięki temu ujęcia są zawsze płynne. FeiYu posiada 3 tryby pracy, które doskonale sprawdzają się przy różnych formach ujęć. Od panów na boki czy liltów w pionie, po stałe śledzenie kierunku i ruchu. Jednocześnie jego małe rozmiary i waga sprawiają, że można go mieć zawsze przy sobie i być zawsze gotowym do akcji.

Statyw Joby Gorillapod 3K + głowica

Statyw Joby Gorillapod 3K + głowica

Poradnik Kupującego – Jak wybrać najlepszy gimbal?

5. Hama Power Pack Premium Alu 8000 mAh

Na końcu listy jest coś, co każdy powinien rozważyć, jeśli zamierza w długi i nieprzerwany sposób nagrywać swojego vloga. Hama Power Pack Premium Alu 8000 mAh to fantastyczne rozwiązanie zasilania mobilnego, które powinieneś mieć zawsze w pogotowiu. Wystarczy przed nagrywaniem naładować go do pełna, co zajmuje około 7 – 8 godzin i możesz być spokojny, że nie będziesz zmuszony zakończyć swojego vlogowania w najmniej odpowiednim momencie. Ten power bank ma uniwersalne zastosowanie, zarówno do telefonów, jak i innych urządzeń mobilnych. Warto mieć trochę energii w zapasie.

Hama Power Pack Premium Alu 8000 mAh

Hama Power Pack Premium Alu 8000 mAh

I tak dotarliśmy do końca listy top 5 gadżetów sprzętowych dla początkującego vlogera. Oczywiście listę można powiekszyć zapewne o wiele innych akcesoriów, w zależności od konkretnych potrzeb. Jednak na dobry początek, dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z vlogowaniem, może to stanowić dobrą podpowiedź, od czego zacząć. Podziel się z nami swoją listą gadżetów vlogera, co według Ciebie powinno jeszcze znaleźć się na tej liście.

Podziel się.

O Autorze

Z wykształcenia operator, reżyser i montażysta. Z zamiłowania przyrodnik i pisarz. Twórca jedynego w Polsce bloga o tematyce filmów przyrodniczych, Natura w Kadrze. Zdobywca podwójnej BAFTy (Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej). Poza filmem uwielbia jeździć koleją, słuchać muzyki i czytać dobrą literaturę.

3 komentarze

  1. Ogólnie temat bardzo ciekawy jednakże w przypadku statywu na początek ciężko wydać ponad 300 zł W przypadku punktu 3.Ja dla mnie powinien być podany jeszcze jeden tak koło 100-200 zł gdzie do telefonu będzie bardzo dobrą opcją.Ja osobiście właśnie takiego szukam na ten moment. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

izmir escort