Drony, kamery, telefony i aparaty do selfie. Czym opowiesz swoją historię?

1

Popularność zdjęć „selfie” zrewolucjonizowała podejście do fotografii. Wpłynęła nie tylko na ludzkie interakcje, na to jak spędzamy ze sobą czas, ale też na to jak projektowane są dziś aparaty fotograficzne i kamery. Obrotowy ekran LCD w aparacie, filmowanie 360 stopni, przedni aparat w smartfonie, tryby śledzenia z powietrza i mnóstwo akcesoriów do mocowania sprzętu na różnych powierzchniach… Wszystko po to, by ułatwić nam opowiadanie historii z perspektywy bohatera, a nie jak to było do tej pory, zaledwie operatora.

Poniżej znajdziesz listę najlepszych aparatów i kamer, które docenisz podczas robienia selfie… i nie tylko! Bo oprócz tego, że są świetnie przystosowane do autoportretów, są też fajnymi propozycjami do robienia zdjęć i kręcenia filmów w ogóle.

Najważniejsze cechy sprzętu:
– jakość zdjęć i filmów
– rozmiar i waga sprzętu
– funkcja redukcji drgań
– łączność bezprzewodowa
– kąt widzenia obiektywu
– obracany ekran LCD

Nade wszystko jednak ważne jest wybranie narzędzia pasującego do Twojego stylu życia!

1. Dron do selfie Yuneec Breeze 4K

Rewolucyjny dron, bo pierwszy na świecie stworzony z myślą o selfie z powietrza, jest jednocześnie najmniejszym dronem nagrywającym filmy 4K. Jego lot wspomagają systemy GPS i IPS a sterowanie nim oraz podglądanie rejestrowanej sceny nie wymaga żadnej dodatkowej aparatury. Wszystko odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu (w systemie IOS lub Android). Po włączeniu 1 z kilku trybów, dron zrobi rundkę dookoła Ciebie, odleci kawałek, by po chwili wrócić lub będzie podążał za Tobą i śledził każdy Twój ruch. Zupełnie nowa perspektywa kadrowania!

https://www.youtube.com/watch?v=SDgW-Jn3iWA

2. Kamera Garmin VIRB 360 – nowość dla odważnych i zdecydowanych

Nie tylko obraz ale i dźwięk 360 stopni z mikrofonu przestrzennego pozwoli oglądającym doszczętnie zanurzyć się w opowiadanej przez Ciebie historii, a Tobie przypomni jak czułeś się w środku przygody. Kamera VIRB 360, jak przystało na produkt marki Garmin, jest prawdziwą, elektroniczną, wodoszczelną twardzielką. W porównaniu do innych modeli kamer 360 stopni dostępnych na rynku ma dużo większą rozdzielczość (5.7K), co ma realny wpływ na jakość materiału. Jako jedyna kamera 360 (na razie) umożliwia prowadzenie transmisji na żywo za pośrednictwem YouTube i Facebooka. Gdyby tego było mało… do rozpoczęcia nagrywania nie jest potrzebny żaden przycisk – wystarczy komenda głosowa! Mówi się, że ta kamera potrafi wszystko. Tak, przede wszystkim potrafi zaskoczyć.

3. Kamera sportowa Go Pro Hero 5 black – ekstremalny sport czy niewinne selfie?

Kamera Go Pro Hero 5 może i nie widzi tego, co dzieje się dookoła Ciebie, ale widzi conajmniej tyle co Ty i jest dwukrotnie tańsza niż wspomniana wyżej opcja VIRB 360. Nagrywanie filmów (4K) i robienie zdjęć (15 mpix) wyzwalane jest tym samym, jedynym na obudowie guzikiem. Ponadto kamera rozumie komendy głosowe w 7 językach, jest wodoodporna do 10m głębokości bez dodatkowej obudowy i automatycznie przesyła materiał do chmury intenetowej. W porównaniu do starszych modeli kamera zyskała wyświetlacz umożliwiający podgląd plików oraz stabilizację drgań. Profesjonaliści z pewnością docenią też fakt, że pliki zapisywane są w formacie DNG RAW. Największą jednak zaletą zakupu kamery Go Pro pod kątem fotografowania i kręcenia samego siebie jest ogromne zaplecze uchwytów i mocowań, zarówno oryginalnych jak i zamienników.

4. Sony RX 100 V flagowy kompakt z obracanym ekranem

Przykładu pokazującego, że moda na selfie dyktuje, jak projektowane są dziś aparaty, nie trzeba daleko szukać. Flagowy model aparatu kompaktowego tej marki, czyli Sony RX 100 V, tak samo jak dwie poprzednie wersje tego modelu, zostały wyposażone w niezbędny do robienia selfie 3 calowy, odchylany o 180 stopni wyświetlacz OLED. Na szczęście ekran to nie wszystko. Aparat Sony RX 100 V posiada jedne z najlepszych propozycji softwarowych i hardwarowych w tym segmencie, np. filmy 4K, łączność wi-fi i wiele innych. Często wymieniany jest jako najlepsze narzędzie dla vlogerów. Aparat spełnia nawet oczekiwania profesjonalistów, którzy często wybierają go jako swój drugi model do uwieczniania czasu wolnego, na wakacje i… do robienia selfie oczywiście.

5. Smartfon LG K10 (2017) – telefon dla miłośników selfie

To pewne, smartfony kupujemy „oczami”. Od wielu lat jednym z najważniejszych kryteriów w wyborze smartfona obok ceny i mocy baterii jest właśnie aparat. Coraz częściej uwagę zwracamy nie tylko na główny aparat w telefonie, lecz także na ten z przodu urządzenia, służący do robienia selfie. Kąt widzenia przedniej kamerki LG K10 to aż 120 stopni. Można nim więc wykonać nie tylko udane selfie, ale również groupie. W kadrze robionym z ręki, bez wysięgnika, mieści się naprawdę sporo. Przy pełnych 120 stopniach widoczny jest delikatny efekt rybiego oka, ale jeśli niepotrzebny jest aż tak szeroki kąt widzenia, możemy przełączyć się z trybu szerokokątnego na tryb zwykły. Rozdzielczość przedniego aparatu w LG K10 to 5mpx, główny aparat to już 13mpx.  Miłośnikom selfie spodoba się opcja automatycznego wykrywania twarzy- aparat potrafi zrobić zdjęcie bez użycia przycisków. Wystarczy na chwilę unieruchomić telefon w jednej pozycji.

Sprawdź też: 5 najlepszych aparatów z wi-fi dla blogerów i miłośników Instagrama

Wiesz już, czym opowiesz swoją historię?

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Jeden komentarz

  1. Ja wybrałem kamerkę sportową dokładnie to SJ7 sjcama bo jest dość tania a przebija jakością nawet 2x droższą kamerę gp xP tak jest brutalna prawda to można zobaczyć nawet na youtub idealnie to widać w testach nocnych jak i 4k

Zostaw komentarz

izmir escort