Canon EOS R5 czy R6? Który jest lepszy do filmowania?

0

Czy zestawienie dwóch aparatów z różnych półek cenowych ma w ogóle sens? Oczywiście, że tak, jeśli przeanalizujemy swoje potrzeby i wymagania względem sprzętu! Alan jak zawodowy filmowiec tym razem podjął próbę odpowiedzi na pytanie – dla kogo są nowe modele aparatów marki Canon. Zobacz film na naszym kanale Youtube!

Obydwa aparaty: R5 i R6 marka Canon zaprezentowała w połowie roku 2020. Zainteresowanie tymi modelami sięgało zenitu od pojawienia się pierwszych plotek w internecie, a mianem bestsellerów zostały okrzyknięte jeszcze przed pierwszą dostawą – pierwsza partia w Cyfrowe.pl wyprzedała się jeszcze w tzw. przedsprzedaży, a na kolejne modele chętni musieli trochę poczekać.

Czy szał na te modele był uzasadniony?

Zainteresowanie nimi nie słabnie, (film nagrywaliśmy około 3-4 miesiące po premierze i dalej jest kolejka chętnych). Na naszym blogu pojawiły się już także recenzje obu aparatów, autorstwa Jacka, który sprawdzał je pod kątem fotograficznym. Warto zerknąć do tych artykułów, żeby mieć pełny obraz sytuacji, a następie obejrzeć film na naszym kanale Youtube!

Canon R6 recenzja

“Canon R6 – test aparatu, na który wielu czekało”

Czytaj więcej >

Canon R5 recenzja

“Canon R5 – nowy superbohater w mieście”

Czytaj więcej >

Co ciekawego na filmie?

W najnowszym odcinku na Youtube porównujemy aparaty pod kątem filmowym. Odpowiemy też sobie na pytanie, czy różnice są na tyle duże, że warto dopłacić do droższego modelu? Aparaty Canon R5 i R6 różnią się cenowo o ponad 7 tysięcy złotych…

Czy warto? Komu się to opłaci? Zapraszam do oglądania

Podziel się.

O Autorze

Aleksandra Polkowska

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort