Torby i plecaki fotograficzne – 5 najciekawszych nowości

0

Choć sprzęt staje się coraz bardziej mobilny, to jednak wciąż przy rozbudowanym zestawie foto-wideo jest co dźwigać na plecach czy na ramieniu.  Dobrze, że jest tak duży wybór toreb i plecaków foto-wideo, gdyż każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – od stawiającego pierwsze kroki amatora po docierającego po wielu kilometrach wędrówki profesjonalisty. W ostatnim czasie w ofercie sklepu Cyfrowe.pl pojawiło się kilka ciekawych modeli. Zebrałem je dla Ciebie w tym artykule.

1. Lowepro PhotoSport X BP 35L AW

Ten plecak powstał dla tych, którzy chcą fotografować i filmować na krańcu świata i na jego szczycie. Outdoorowy Lowepro PhotoSport X BP 35 L AW stanowi bazę dla wkładów Lowepro GearUp, które umożliwiają dopasowanie go każdej wyprawy. Można więc skonfigurować plecak tak, aby spakować do niego większą ilość sprzętu. Ewentualnie może być przeznaczony typowo do ekwipunku wysokogórskiego z zachowaniem miejsca dla podstawowego aparatu z 1-2 obiektywami.

Pokrowce GearUp obejmują zarówno futerały w rozmiarze XL, które pomieszczą profesjonalne, pełnoklatkowe aparaty z obiektywami, jak i mniejsze pokrowce na drobne akcesoria. Ich zaletą jest to, że umożliwiają wyjmowanie z plecaka całych grup rzeczy, tak więc błyskawicznie przepakujesz plecak Lowepro PhotoSport X BP 35L AW lub zostawisz w bazie wypadowej te rzeczy, które wiesz, że nie będą Ci potrzebne na kolejnym etapie eskapady foto-wideo.

2. Shimoda Explore v2 35 Starter Kit

Plecaki i torby z wyjmowanymi pokrowcami są świetne, gdyż tak naprawdę otrzymujesz w zestawie 2 produkty. Takie rozwiązanie oferuje Shimoda Explore v2 35 Starter Kit (w/ Med DSLR CU), z tym że dostarczany jest od razu z futerałem na sprzęt. Możesz więc szybko wyjąć cały pokrowiec z zawartością, przekształcając ten model w plecak na co dzień.

Plecak ten świetnie sprawdzi się w pracy fotoreporterów, fotografów i filmowców ślubnych czy eventowych. Dostęp przez tylny panel daje wgląd we wszystkie przechowywane urządzenia, natomiast boczna klapa umożliwia szybkie sięganie po sam aparat. Oczywiście układ komór można przekształcić, dostosowując do własnego stylu pracy.

3. Tenba Fulton v2 14L

Czasy nudnych, nijakich plecaków i toreb na sprzęt już dawno minęły. Teraz z łatwością łączą bezpieczeństwo sprzętu z fajnym wyglądem. Dobrym przykładem jest Tenba Fulton v2 14L. Bardzo mi się podoba w wersji oliwkowej, i przyznam, że głównie ze przez swój wygląd trafił do tego zestawienia.

To doskonały plecak, gdy zamierzasz z aparatem pospacerować po odwiedzanym przez siebie mieście czy nagrywać vloga podróżniczego. W dolnej komorze zmieścisz podstawowy (choć całkiem rozbudowany) sprzęt. U góry można włożyć bluzę, notatnik i inne kilka niezastąpionych rzeczy w czasie takiej małej eskapady fotograficznej. Z pewnością będzie też dobrym rozwiązaniem dla fotografów ulicznych czy dokumentalistów.

4. Tenba Axis v2 4L Sling

Bardzo często aparat z zamocowanym zoomem plus jakaś stałką z ulubioną ogniskową to w pełni wystarczający zestaw. Z takim sprzętem można śmiało szukać inspiracji w najbliższym otoczeniu, czy mieć zawsze w zanadrzu sprzęt do fotografowania, czy filmowania. Właśnie dlatego nawet jeśli masz już bardzo pojemny plecak, to pomocna może być mała torba, taka jak np. Tenba Axis V2 4L Sling.

Ta torba może Ci się spodobać także wtedy, gdy zabierasz na plan zdjęciowy czy zlecenie kompaktowego drona, ale nie mieści się już w głównym plecaku. Nie rezygnuj z żadnego sprzętu i nie kombinuj, aby zrobić miejsce dla drona. Po prostu skorzystaj z tej dodatkowej torby.

5. ThinkTank Mirrorless Mover 20

Świat się dzieli na tych, którzy lubią plecaki foto-wideo, i na tych, którzy wybierają torby na sprzęt. Osobiście zaliczam się do tej pierwszej grupy, ale dobra torba nigdy nie jest zła. A do takich modeli jak ThinkTank Mirrorless Mover 20 mam ogromny sentyment, gdyż – paradoksalnie do mojego zamiłowania do plecaków – podobną torbę kupiłem sobie wraz z pierwszym aparatem cyfrowym. To były czasy! Wszystko chciało się sfotografować, zobaczyć jak wygląda w obiektywie. Beztroski okres prób i błędów nowicjusza.

Jeśli jesteś na takim właśnie etapie, to ThinkTank Mirrorless Mover 20 będzie fajnym, stosunkowo tanim uzupełnieniem podstawowego zestawu foto-wideo. Da Ci przy tym miejsce na zewnętrzną lampę błyskową czy umożliwi schowanie pierwszej stałki, gdy już po nią sięgniesz.

Napisz w komentarzu, co wolisz – plecak czy torbę fotograficzną? Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco ze wszystkimi premierami sprzętowymi.

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Redaktor w sklepie Cyfrowe.pl. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich pracach łączy dokument i science-fiction. Z tego zestawienia tworzy własny opis świata.

Zostaw komentarz

izmir escort