10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla filmowca

1

Masz w swoim bliskim otoczeniu pasjonata ruchomego obrazu? Czy niemal za każdym razem zastanawiasz się, co kupić, by sprawić mu przyjemność? Rynek sprzętu wideo jest spory, więc wybór może być niełatwy, zwłaszcza gdy średnio orientujemy się w tego typu sprzęcie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które być może ułatwią zakup i sprawią, że Twój prezent wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego.    

 1. Slider Recam SDLK80 4-łożyskowy

To akcesorium ucieszy zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego filmowca. W dużym skrócie to prosta szyna, po której przesuwamy przymocowaną kamerę lub lustrzankę. Pozwala na wykonanie bardzo ciekawych i przede wszystkim płynnych ujęć. Warty rozważenia ze względu na dobry stosunek jakości do ceny, z pewnością ucieszy każdego pasjonata „kręcenia”. Pozwala uzyskać świetne ujęcia nawet przy pracy z amatorskim sprzętem. O możliwościach sliderów możesz poczytać w naszych poprzednich artykułach: 5 rodzajów ujęć, jakie możesz nakręcić sliderem oraz Slider. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?.

Cena: 369 zł

racam_slider

Racam Slider SDLK80

 1. Przenośny slider Edelkrone PocketSKATER 2

Mini Slider, który mieści się w kieszeni. Umożliwia wykonywanie niezwykłych ujęć, a przy tym jest niezwykle mobilny – tak naprawdę jesteśmy w stanie zabrać go wszędzie. PocketSKATER 2 posiada 3 rozkładane kółka oraz głowicę FLEXTILT, umożliwiającą ustawienie aparatu pod różnymi kątami. Co więcej – może być używany także ze smartfonami! Gwarantuję, że ten gadżet wywoła uśmiech na twarzy każdego filmowca.

Cena: 1 299 zł

edelkrone_stabilizator

Edelkrone PocketSKATER 2

 1. Wysięgnik Racam Jib Arm – kran video

Kran Jib Arm pozwala na swobodne operowanie kamerą, której waga nie przekracza 5kg. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, gdy potrzebne jest uzyskanie płynnego ruchu z dynamicznie zmieniającą się perspektywą oraz filmowanie obiektów z dołu bądź z góry. Pozwala uzyskać filmowy efekt niewielkim kosztem i świetnie uzupełni wyposażenie sprzętowe pasjonata filmowania.

Cena: 589 zł

racam_wysiegnik

Racam Jib Arm

 1. Statyw do filmowania

Podobnie jak w fotografii, także i w filmie statyw odgrywa ogromną rolę i jest praktycznie podstawowym wyposażeniem, oczywiście poza kamerą. Warto wybrać taki, który bezpiecznie i stabilnie utrzyma kamerę. W końcu nie należy ona do najtańszych sprzętów. O wyborze statywów pisaliśmy w artykule: Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę wybierając statyw do filmowania – jeśli interesuje Cię ten temat, warto do niego zajrzeć. Z tych, które polecam na prezent warto rozważyć:

Statyw Velbon Videomate 538/F – cena: 328 zł
Statyw Benro Video S A1573F – dostępny w zestawie z głowicą Benro Video różnej wielkości – cena w zależności od głowicy: 700 – 1500 zł

velbon_statyw

Velbon Videomate 538/F

benro_statyw

Benro Video S A373FB

 

 1. Monopod

Jest fajnym uzupełnieniem dla statywu w wybranych sytuacjach, a niektórym ten statyw z powodzeniem zastępuje. Podobnie jak statyw, zapewnia stabilne podparcie kamery i pozwala uzyskać ostre i nieporuszone ujęcia. Świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdzie jest niewiele miejsca na rozłożenie statywu lub gdy ważna jest szybkość rozłożenia. Z tych wartych rozważenia pod kątem prezentowym mamy:

Monopod Benro Video S A38FD + VT2 – cena: 278 zł
Manfrotto XPRO PRIME z bazą, 3 sekcje, aluminium – cena: 469 zł

   

 1. Głowica Benro Video

Głowica to jeden z ważniejszych elementów zestawu do filmowania oraz uzupełnienie statywu lub monopodu. Znacznie usprawnia korzystanie ze statywu, slidera i stabilizatorów, pozwala obracać aparat lub kamerę w różnych płaszczyznach. Więcej informacji o głowicach znajdziesz w artykule: Co musisz wiedzieć o głowicach do statywu, żeby nie żałować zakupu?

Cena (w zależności od wielkości głowicy): 200 – 800 zł

glowica

Benro Video S2

 1. Mikrofon

Jak ważny jest dźwięk w produkcji filmowej, tego nikomu nie trzeba powtarzać. Mikrofon przyda się zawsze. W zależności od typu nagrania (wewnątrz, na zewnątrz, itp.), warto dopasować odpowiedni rodzaj i model. Więcej o mikrofonach znajdziesz tutaj: Mikrofony w filmowaniu – sprawdź, który mikrofon wybrać do poszczególnych zadań.

Rode VideoMic GO – cena: 275 zł
BOYA BY-VM190 – cena: 199 zł
Audio Technica ATR6250 – cena: 236 zł

 

 1. Lampa LED Funsports CN-160CA

Oświetlenie planu filmowego to kolejny element, który wpływa na odbiór materiału filmowego. Warto więc mieć przy sobie chociaż kompaktową lampę, którą można zamocować zarówno na aparacie / kamerze, jak i na statywie. Lampa posiada płynną regulację natężenia światła, a 160 diod Led równomiernie oświetli plan filmowy białym światłem i nada mu profesjonalny charakter.

Cena: 319 zł.

funsport_lampa

LED Funsports CN-160CA

 

 1. Stabilizator Genesis Gear SK-DW01 Quatron stabilizator typu Dolly

Taka „zabawka” ucieszy każdego filmowca. To świetne akcesorium, które nada płynności ruchowi kamery, a skrętna przednia oś zapewni bardziej kreatywne ujęcia. Może być używany na różnych wysokościach i płaszczyznach, w zależności od potrzeb. Sterowanie za pomocą wysuwanego drążka zapewnia kontrolę nad torem jazdy kamery.

Cena: 310 zł

genesis_stabilizator

Genesis Gear SK-DW01 Quatron

 

 1. Kamera sportowa

Kamery sportowe zdobyły w ostatnim czasie sporą popularność, zwłaszcza wśród osób, które lubią sporty ekstremalne. Ale nie tylko. Większość najnowszych modeli nagrywa już w 4K, a  zaawansowana optyka i technologie pozwoliły osiągnąć szerokie pole widzenia oraz niezwykle szczegółowy obraz bez nadmiernego szumu. Wybór kamer sportowych jest coraz większy. Nadal króluje GoPro, jednak po piętach depczą mu kolejni producenci.

Ceny – w zależności od wybranej marki i modelu – zaczynają się już od 200 zł.

 

Mam nadzieję, że wśród proponowanych znalazłeś pomysł na idealny prezent dla filmowca. A może masz już jakiś sprawdzony, którym chciałbyś podzielić się w komentarzu? W końcu im więcej pomysłów, tym większa szansa, że sprawimy komuś radość :)

boze_narodzenie_750x100

Podziel się.

O Autorze

PR-owiec i coach. Specjalizuje się w komunikacji i budowaniu wizerunku. W wolnym czasie gra w squasha, podróżuje, chodzi po górach i jeździ na rowerze. Pasjonatka fotografii. Od niedawna intensywnie zgłębia jej tajniki.

Jeden komentarz

 1. Mężczyźni uwielbiają gadżety, więc powyższe prezenty z pewnością mogą sprawić wiele frajdy. Czasem jednak nie tylko gadżet może pozytywnie zaskoczyć. Dobrym pomysłem są także vouchery na koncerty czy szkolenia z konkretnej tematyki, którą interesuje się mężczyzna.

Zostaw komentarz

izmir escort