Ranking aparatów fotograficznych. Bestsellery 2018!

0

Canon czy Nikon… a może jednak Sony? Jak myślisz, kto wygrał w tym roku bój o laur najlepiej sprzedającego się aparatu? Jesteś ciekawy, co w tym roku znikało ze sklepowych półek jak świeże bułeczki? Czy bezlusterkowce wyprzedziły w końcu lustrzanki? Jak ma się moda na Instaxy? Czy kompakty podzieliły już los dinozaurów? Jak co roku na naszym blogu zdradzamy, po jakie modele aparatów sięgaliście najczęściej. Przed Tobą ranking aparatów fotograficznych 2018!

Trendy na rynku sprzętu fotograficznego

To, co działo się w minionym roku można podsumować znanym polskim przysłowiem, które brzmi: „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Nieustającą od kilku lat rywalizację lustrzanek i bezlusterkowców wygrały bowiem Instaxy, czyli aparaty FujiFilm do fotografii natychmiastowej! Stabilnej pozycji lustrzanek na rynku strzegą dwa topowe modele Canon, za to najwięcej swoich perełek w TOP 10 udało się umieścić marce Sony.

Najlepszy aparat roku 2018

Zaczynamy z przytupem, bo przed Tobą niekwestionowany król tego rankingu, czyli FujiFilm Instax Mini 9. Swoim przesłodkim wyglądem, prostotą obsługi i niesamowicie atrakcyjną ceną skradł serca dzieci i dorosłych. Na czoło rankingu wysunął się zostawiając w tyle wszystkie inne, istniejące aparaty. Gdyby Pantone kierowało się gustem naszych klientów, to kolorem roku 2018 zostałby oczywiście… flamingowy różowy! Ponadto, patrząc na sprzedaż innych modeli takich, jak FujiFilm Instax SQ6 oraz Instax Mini 90, które również znalazły się w naszym top 10, można śmiało stwierdzić, że moda na fotografię natychmiastową nadal trwa, a nawet nabiera rozpędu! Już niedługo – jeden Instax w każdym gospodarstwie domowym ;).

TOP 10 najlepiej sprzedających się aparatów

Jesteś ciekawy, co znalazło się na dalszych miejscach?

 

 

  1. FujiFilm Instax Mini 9
  2. Canon 6D mark II
  3. Sony A6300
  4. Canon 5D mark IV
  5. Sony A7 III
  6. Sony A7 II
  7. Sony A6500
  8. FujiFilm Instax SQ6
  9. Canon PowerShot SX420
  10. FujiFilm Instax Mini 90

Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego rankingu, gdyby nie to, że aparat Sony A7 III trafił do sklepów dopiero w połowie roku 2018? Mając na uwadze te nierówne szanse w wyścigu możemy uznać miejsca od drugiego do piątego za wyjątkowo zbliżone. Sony A7 III z pewnością powalczy o miano bestsellera w 2019.

Zapraszam Cię teraz do przyjrzenia się poszczególnym kategoriom, którymi są lustrzanki, bezlusterkowce oraz aparaty kompaktowe.

TOP 5 lustrzanek – ranking sprzedaży 2018

Lustrzanki, choć coraz ciężej konkurować im z bezlusterkowcami, mają się całkiem nieźle. Głównie za sprawą Canona, który jest zdecydowanym liderem w tej kategorii. Jego dwie pełnoklatkowe lustrzanki, Canon EOS 6D mk II oraz 5D mk IV w tyle zostawiły sprzęt Nikona i jego topowe modele D750, D7200 czy D850.

10 Najlepiej sprzedających się bezlusterkowców – ranking 2018

Bestsellerem w minionym roku wśród bezlusterkowców okazał się aparat Sony A6300, który najczęściej kupowany był w zestawach z obiektywami 18-105 oraz 16-50 lub osobno. Na podium znalazły się ponadto słynne „7” od Sony trzeciej i drugiej generacji Sony A7 III i A7 II. Niedaleko za podium znalazł się aparat Sony A6500 i Sony 7R III a nieco dalej Sony A7 pierwszej generacji, Canon EOS M5, Olympus E-PL8, Panasonic GH5 i Canon EOS R. Ostatni z tu wymienionych osiągnął całkiem przyzwoity wynik w bardzo krótkim czasie od swojej premiery. W roku 2019 na pewno zobaczymy go o wiele wyżej w zestawieniu.

Aparaty kompaktowe – bestsellery

Największą popularnością wśród kompaktów cieszył się aparat Canon Powershot SX 420 IS (miejsce pierwsze) oraz jego młodszy brat Canon Powershot SX430 IS (miejsce drugie). Do dwójki braci z rodzinki Canon dołączył kieszonkowy kompakt Sony RX100 mark III. Poza podium z identycznym wynikiem znalazły się: Panasonic LX100, Sony HX90V oraz Panasonic FZ82.

Niebawem kolejne rankingi, zaglądaj do nas!

I jak, jesteś choć trochę zaskoczony wynikami? Daj znać w komentarzach, czy kupiłeś już lub dopiero planujesz nabyć jeden z wymienionych tu modeli oraz co Twoim zdaniem będzie królować w 2019! W następnym artykule pokażę Ci ranking obiektywów i akcesoriów fotograficznych. Uwaga, dla filmowców też coś mamy – już niebawem ranking najlepiej sprzedających się kamer i akcesoriów video 2018!

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort