3 dni, 3 marki. Fotorelacja z targów Film Video Foto w Łodzi

1

Półki w sklepie cyfrowe.pl są jak świąteczny stół – uginają się od wszelkich dobroci. Jednak technologia to nie kulinaria, nie lubimy tu tradycyjnych rozwiązań. Niektóre z nowości są tak nietypowe, że ciężko zdecydować się na ich zakup przez internet. Dlatego targi w Łodzi to super okazja, żeby porozmawiać z wieloma sprzedawcami naraz i przetestować coś na własnej skórze. Nie dalibyśmy rady pokazać Wam wszystkiego z naszej oferty – 15m2 naszego stoiska wymusiło ostrą selekcję produktów. Oto perełki, których używają (na razie!) nieliczni…

DSC_0219

Peak Design

Akcesoria tej firmy to najlepszy, jaki widziały moje oczy, system mocowania aparatów. Przypinasz swój sprzęt do dowolnego paska, np. od spodni, plecaka czy torby jednym kliknięciem i działasz. Uwalniasz w ten sposób kark i szyję od przeciążeń, a robienie zdjęć w terenie staje się o wiele wygodniejsze. W zależności od typu, urządzenia te (np. Capture, Cuff, Clutch) mają udźwig od kilku do nawet 90kg, więc można ich używać z lekkimi kompaktami i bardzo ciężkimi lustrzankami. Co najważniejsze – wszystkie są ze sobą kompatybilne i da się z nich ułożyć fajny, spójny zestaw.Wrażenie robi też fakt, że każdy produkt tej firmy ma dożywotnią gwarancję! Nie zostały zrobione z byle czego i można im ufać nawet w ekstremalnych sytuacjach, podczas uprawiania sportu lub w reporterskiej pracy.

Na targach pojawili się tacy, którzy próbowali biegać i skakać z przypiętymi do Peak Design aparatami. Zdziwili się jakie to wygodne. Życzmy im udanego testowania w domu!

DSC_0397

DSC_0223

DSC_0229

Photoflex

Specjalnie na łódzki event skomponowaliśmy zestaw z dwóch lamp 400W, dwóch statywów i dwóch nakładek (softboxa i parasolki), by pokazać, jak łatwo na niewielkiej powierzchni, (np. w mieszkaniu w bloku) stworzyć studio fotograficzne. Taki reporterski zestaw polubią amatorzy pracujący w domu, bo szybko można go rozłożyć, a po sesji schować do szafy. Natomiast profesjonalistom może spodobać się różnorodność modyfikatorów światła dostępnych do mocowania Bowens, jakie zastosowano w tych lampach. Od liczby błysków bolały nas oczy, co chyba znaczy, że zestaw się spodobał?

DSC_0408

DSC_0282

DSC_0261

PRO-mounts

Do półki, na której eksponowaliśmy akcesoria tej marki do kamerek sportowych, uczestnicy targów podchodzili z lekką niepewnością. Czy zamienniki sprawdzą się tak samo jak oryginalne mocowania GoPro? Czy można zaufać czemuś, co jest sporo tańsze? Nasza odpowiedź brzmi TAK.  Uchwyty tej firmy wytrzymają nie mniej ekstremalne sposoby zastosowania, co oryginały, dodatku za korzystniejszą cenę.

Jak podoba się Wam trio, które wybraliśmy? Udało Wam się przyjechać na targi i wypróbować któryś z tych produktów? Co o nich myślicie? Jeśli do Łodzi było Wam „nie po drodze” – nic straconego, zapraszamy do naszych sklepów w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Katowicach. Czekamy na Was!

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

izmir escort