5 znanych fotografów, którzy wybrali aparaty Panasonic

0

Od kręgu polarnego przez ulice miast po afrykańskie sawanny. Od rozległych krajobrazów przez zbliżenia dzikich zwierząt po pełne wnikliwości portrety. Profesjonalni fotografowie wykorzystują aparaty Panasonic do realizacji przeróżnych zdjęć w niemal wszystkich sceneriach. Zajrzy do tego artykułu, aby poznać kilku interesujących autorów, którzy na co dzień robią zdjęcia i filmują przy pomocy sprzętu Panasonic.

Jonas Borg – wszechstronny fotograf, który nie boi się żadnego wyzwania

Szwedzki fotograf Jonas Borg posiada ogromne doświadczenie, które gromadził podczas pracy niemal we wszystkich stronach świata – pracował m.in. w Singapurze, Japonii, Wielkiej Brytanii czy w USA. Wykonywał zdjęcia dla wielu międzynarodowych magazynów, firm czy agencji eventowych, ale jego najbardziej prestiżowym zleceniem było bycie oficjalnym fotografem podczas ślubu szwedzkiej księżniczki.

panasonic jonas berg 84

fot. Jonas Borg / źródło: Panasonic.com

panasonic jonas berg 85

fot. Jonas Borg / źródło: Panasonic.com

Ogromne doświadczenie tego fotografa poskutkowało zgromadzeniem w swoim portfolio wielu różnorodnych kadrów – od makro do wykonywanych z perspektywy lotu ptaka. Wśród jego zdjęć można znaleźć streetowe, krajobrazowe czy dokumentalne. W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem portretów biznesowych czy sesji ślubnych. W swoich prywatnych projektach skupia się na fotoreportażu i dokumencie, łapiąc ducha wielkich metropolii, romantycznych bezdroży czy odległych zakątków świata. Fotografował nawet z kręgiem polarnym, gdzie z powodzeniem testował aparaty Panasonic Lumix S1 i Lumix S1R.

panasonic jonas berg 83

fot. Jonas Borg / źródło: Panasonic.com

fot. Jonas Borg / źródło: Panasonic.com

fot. Jonas Borg / Źródło: Panasonic.com

fot. Jonas Borg / źródło: Panasonic.com

Więcej informacji i zdjęć tego fotografa znajdziesz tutaj.

Bence Máté – w pogoni za prawdziwym obliczem dzikiej natury

Bence Máté jest fotografem przyrodniczym i zgodnie z jego filozofią „doskonałe zdjęcie dzikiej przyrody musi być idealne pod względem technicznym, a przy tym innowacyjne i niepowtarzalne”. Takie bezkompromisowe podejście do swojego fachu pozwoliło mu stać się jednym z najbardziej znanych fotografów przyrodniczych na świecie. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów, w tym jednej z najważniejszych dla uprawianej przez niego dziedziny fotografii – Wildlife Photographer of the Year (jako jedyny zarówno w kategorii dla młodych twórców, jak i profesjonalistów).

fot. Bence Máté / źródło: Panasonic.com

fot. Bence Máté / źródło: Panasonic.com

Na swoich zdjęciach potrafi w wyjątkowy sposób ukazać relacje zwierząt z ich środowiskiem czy dynamikę ich życia. Potrafi zbliżyć się do zwierząt z aparatem, tak iż podczas oglądania wielu z kadrów można mieć wrażenie, że wchodzi się w sam środek sceny, na której rozgrywa się teatr natury. W swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim aparat Panasonic Lumix G9 i teleobiektywy Leica DG Vario-Elmar.

fot. Bence Máté / źródło: Panasonic.com

fot. Bence Máté / źródło: Panasonic.com

fot. Bence Máté / źródło: Panasonic.com

Więcej zdumiewających zdjęć dzikiej natury i informacji o tym fotografiem znajdziesz tutaj.

William Innes – fotograf ślubny, który zakochał się w swojej pracy od pierwszego wejrzenia

William Innes rozpoczął swoją już 12-letnią przygodę z fotografią ślubną całkiem przypadkowo – jego siostrzeniec poprosił go o uwiecznienie swojego najważniejszego dnia w życiu. Od tego czasu fotograf poświęcił się tej dziedzinie i zajmuje się nią zawodowo. Jak sam jednak podkreśla jego wcześniejsze doświadczenie jest niezwykle cenne – jak sam zaznacza „jako fotograf ślubny, trzeba dobrze poznać wszystkie gatunki tego medium, takie jak portret, krajobraz, reportaż czy zbliżenia”.

fot. William Innes / źródło: Panasonic.com

fot. William Innes / źródło: Panasonic.com

fot. William Innes / źródło: Panasonic.com

fot. William Innes / źródło: Panasonic.com

Ulubioną sceneria Williama Innesa jest ta, „w której ma właśnie zamiar fotografować”. Podczas sesji w pełni poświęca się fotografowanej parze, ich uczuciom i emocjom, a także ulotnym chwilom. Na sesje zabiera aparat Panasonic Lumix S1, w którym jak podkreśla ceni przede wszystkim jego wszechstronność, podwójny slot kart pamięci czy tryb AF pozwalający skupiać ostrość na oczach, co bardzo przydaje się w jego pracy.

Więcej pięknych zdjęć ślubnych i informacji o tym autorze znajdziesz tutaj.

Martin Dürr – magia spojrzenia

Pochodzący z Niemiec fotograf Martin Dürr jest znany przede wszystkim ze swoich wciągających i nastrojowych portretów. Ma wyjątkowy dar do budowania spójnych, pełnych emocji fotografii. Swoich modeli uwiecznia w przeróżnych sceneriach i stylizacjach, tak aby móc zachować pełną swobodę i nie ograniczać się do konkretnego stylu. Według niego kluczem do udanej sesji jest dobra komunikacja pomiędzy wszystkim jej uczestnikami.

fot. Martin Durr / źródło: Panasonic.com

fot. Martin Durr / źródło: Panasonic.com

Fotografia umożliwiła mu odejść od pracy przed komputerem (przez 25 lat swojej kariery zawodowej Martin Dürr był grafikiem i ilustratorem) i zacząć pracować w taki sposób jaki najbardziej lubi – czyli z ludźmi. W swojej pracy wykorzystuje aparaty Panasonic z serii G, ale w ostatnim czasie sięgnął po pełnoklatkowego S1R, który wykorzystał do tworzenia zdjęć w trybie rozszerzonej rozdzielczości, umożliwiającym rejestrowanie obrazów o rozdzielczości 187 MP.

fot. Martin Durr / źródło: Panasonic.com

fot. Martin Durr / źródło: Panasonic.com

Więcej przyciągających uwagę portretów tego fotografa znajdziesz tutaj.

Jörg Nicht – uchwycić ducha miast

Główną scenerią, w której Jörg Nicht chwyta ulotne chwile to miasto. Jak mało kto potrafi oddać na obrazach ducha ulic, budynków i mieszkańców. Chociaż jego zdjęcia przedstawiają głównie metropolie całego świata, to w jego portfolio można znaleźć także nastrojowe zdjęcia terenów podmiejskich, które tworzą klamrę dla jego portfolio. Jest niestrudzonym poławiaczem migotliwych chwil, ciekawych relacji czy wyjątkowej atmosfery, która wypełnia ulice miast.

fot. Jörg Nicht / źródło: Panasonic.com

fot. Jörg Nicht / źródło: Panasonic.com

Fotografie zaczął wykonywać już w wieku 12 lat, a pierwszy aparat nabył gdy skończył 16 lat. Początkowo pracował z tradycyjnymi materiałami, jednakże w 2003 roku przeniósł się na cyfrę. W swojej pracy przydaje mu się mały, dyskretny aparat, który jednocześnie zapewni doskonałą jakość zdjęć. Obecnie wykorzystuje modele Panasonic Lumix GX8 i Lumix GX80.

fot. Jörg Nicht / źródło: Panasonic.com

fot. Jörg Nicht / źródło: Panasonic.com

fot. Jörg Nicht / źródło: Panasonic.com

Więcej klimatycznych zdjęć ukazujących życie miast znajdziesz tutaj.

Chcesz więcej? Zapisz się newsletter!

Dzięki temu nie przegapisz nowych artykułów, jako pierwszy dowiesz się o darmowych warsztatach foto-video i zgarniesz najlepsze rabaty na zakupy w Cyfrowe.pl! Nie martw się, nie wysyłamy spamu, ani nie piszemy codziennie :) Tylko wartościowe treści!

Zapisz się >

Podziel się.

O Autorze

Gdy robię zdjęcia, to zajmuję się fotografią reportażową, teatralną i artystyczną. Gdy piszę o zdjęciach, to zastanawiam się, jak wpływają one na odbiorców, co robić, by robić jej bardziej świadomie i jakie możliwości daje sprzęt. Poza tym piszę wiersze i jak dotąd w druku ukazały się moje dwie książki z poezją. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jestem laureatem konkursów fotograficznych i poetyckich, uczestnikiem wystaw, festiwali i publikacji poświęconych fotografii.

Zostaw komentarz

izmir escort