Wykadruj wakacje

0

Wakacje w pełni a wielu z nas swój wymarzony urlop ma jeszcze przed sobą. Specjalnie dla takich osób zebraliśmy w jedno miejsce najlepsze artykuły z naszego bloga, które przydadzą się zarówno przed wyjazdem jak i w trakcie wakacji. Ukryliśmy w nich też kilka promocji i kodów rabatowych, które sprawią, że więcej funduszy zostanie Ci na kolejne podróże! W artykule m.in wybór najlepszych plecaków dla podróżujących fotografów, kamery i aparaty do 3 tys. złotych, jak podróżować z dronem i wiele innych wakacyjnych ciekawostek.

#WykadrujWakacje – sprawdź letnie promocje w sklepie Cyfrowe.pl >

Czym robić zdjęcia na wakacjach?

Czy aparat, z którego korzystasz na co dzień oby na pewno sprawdzi się też na wakacjach? Ciężka lustrzanka znakomicie nadaje się do fotografowania w domu i studio, ale podczas pieszych wędrówek może być zbyt dużym obciążeniem. Oprócz wagi i rozmiarów patrzymy też zawsze na cenę. Ile powinno się wydać aparat/kamerę, żeby mieć piękne zdjęcia, ale jednocześnie nie przekroczyć wakacyjnego budżetu?
Pakowanie na wyjazd z aparatem

Jak się spakować i w co, żeby podróżować bezpiecznie i komfortowo? Każdy, kto zabiera ze sobą nieco więcej sprzętu niż aparat kompaktowy wie, jakie może to być kłopotliwe. Sprzęt trzeba odpowiednio zabezpieczyć, nie wszystko można przewozić samolotem a do tego wszystkiego potrzebny jest szybki i łatwy dostęp, gdy zdecydujemy się spontanicznie wykonać jakieś zdjęcie.Niezbędniki i gadżety fotografa-turysty

Czy jest coś gorszego niż rozładowany aparat na wycieczce? Tak! Zapełniona karta SD! Błahe z pozoru gadżety, takie jak power bank lub zapasowa karta pamięci mogą uratować wyjazd przed klapą. Sprawdź czy w Twojej walizce niczego nie zabrakło.

Jaki obiektyw zabrałbyś w podróż, jeśli mógłbyś wybrać tylko jeden?


Co robić latem z aparatem?

Wakacje to czas, który sprzyja pewnym technikom fotograficznym, np. robieniu zdjęć w podczerwieni, która lubi dużo, dużo intensywnego słońca. Makrofotografia to również popularny sposób na spędzanie czasu w plenerze. Jeśli spędzasz wakacje w domu albo zakładasz, że będziesz mieć czas na kreatywne podejście do tematu, to sprawdź nasze pomysły na zdjęcia.
A po powrocie… wydrukuj swoje zdjęcia!

Obecnie na świecie jest w użyciu ponad miliard smartfonów, z czego każdy ma aparat fotograficzny. Mamy więc biliony zdjęć cyfrowych rocznie w formie cyfrowej. Po odjęciu tych które przedstawiają talerze, dziwne grymasy na twarzy, notatki czy własne stopy, pozostaje pewien promil, który warto utrwalić tak, abyśmy bez zbędnej technologii, własnymi oczami potomni mogli w albumie pokazać – „a to Twój dziadek”.

3 powody, dla których warto rozważyć drukowanie zdjęć

#WykadrujWakacje – sprawdź letnie promocje w sklepie Cyfrowe.pl >

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

Zostaw komentarz

izmir escort