Tłumy na prezentacji Marcina Dobasa w ramach Trójmiejskich Spotkań z Fotografią

2

Frekwencja 2.02.2016 na spotkaniu z podróżnikiem i fotografem National Geographic, Marcinem Dobasem, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Sopockie Atelier pękało w szwach, a żeby zająć wygodne miejsce, trzeba było pojawić się na miejscu godzinę wcześniej. Sprawdź naszą fotorelację z wydarzenia i obejrzyj wywiad, jakiego Marcin udzielił ekipie Cyfrowe.pl przed spotkaniem!  

Z Marcinem Dobasem umówiliśmy się dużo wcześniej, by zadać mu kilka pytań przed kamerą, zanim na miejscu pojawi się publiczność. Rozmawialiśmy m.in. o jego nowo wydanej, debiutanckiej książce „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”. Oprócz kolorowych wspomnień z podróży, na co wskazuje tytuł, znaleźć w niej można praktyczne rady na temat organizowania wyjazdów i fotografowania dzikiej przyrody oraz piękne ilustracje, które czynią tę książkę czymś na kształt albumu. Marcin powiedział nam również, czym tak naprawdę jest dla niego fotografia, a także jak rozumie nasze motto „Lepsza fotografia, lepszy film”.

Wywiad z Marcinem Dobasem:

Spotkanie z podróżnikiem trwało ponad 2 godziny. Najpierw Marcin zahipnotyzował publiczność pokazem slajdów ze swoimi ulubionymi fotografiami, a później opowiedział co ciekawsze historie ze swoich wypraw w różne strony świata, swoją wypowiedź przeplatając kolejnymi zdjęciami i filmami. Po prezentacji publiczność długo korzystała z okazji, zadając naszemu gościowi pytania, np. o sprzęt, jakim fotografuje i co poleca innym w tej dziedzinie. Przyszła również pora na autografy. Kto nie spieszył się do domu, stanął w długiej kolejce z książką w ręku.

Przeczytaj opinie uczestników wydarzenia na Facebooku.

Trzeba przyznać, że Marcin Dobas to człowiek, który ma o czym opowiadać i robi to świetnie! Kogo twoim zdaniem powinniśmy zaprosić na kolejne Trójmiejskie Spotkania z Fotografią? Czekamy na propozycje w komentarzach!

Partner wydarzenia: 

olympus_basic_symbol_bw_l

Patroni medialni: 

patron medialny

patron medialny 2

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

2 komentarze

 1. Janusz Lewański w

  Spotkanie z Marcinem Dobasem to bardzo przyjemnie spędzony czas. Rzeczywiście zainteresowanie okazało się znacznie większe niż pojemność salki – było ciasno, ale i tak przyjemnie :) w każdym razie dziękuję oragniztorom za umożliwienie udziału w prelekcji.

  Co do propozycji spotkań z kolejnymi fotografami proponuję osobę z trójmiasta:
  Grzegorz Mehring – miałem przyjemność poznania Grzegorza i z całą pewnością, to osoba, która doskonale sprawdzi się jako prelegent. Grzegorza ma się czym pochwalić – w swoim portfolio ma naprawdę sporo ciekawych zdjęć a o każdym jest w stanie opowiedzieć ciekawą historię. Poza tym Grzegorza ma jedną fantastyczną cechę – absolutnie potrafi zarazić swoją pasją – wystarczy kilka słów, a każdy zauważy, że fotografia to przede wszystkim jego życie, pasja, a zupełnie przy okazji sposób na zarabianie pieniędzy. Więcej na: http://www.mehring.pl/
  PS. Myślę, że Grzegorz mógłby też poprowadzić spotkanie opowiadające o zamrłym w zeszłym roku Marku Mazurze – człowieku absolutnie wyjątkowym, twórcy unikatowych, miniaturowych aparatów fotograficznych ukrytych w m in. w piórze wiecznym, zapalnicznce czy spinkach do koszuli, twórcy unikatowego bursztynowego obiektywu, czy też obiektywu z „tiltem” zwanego popularnie od nazwiska twórcy mazuronem. A przy okazji muzyku (grał z Grażyną Łobaszewską), literacie. Mozna byłoby to powiązać z projekcją filmu o Marku Mazurze.
  więcej na: https://www.facebook.com/search/results.php?q=Marek+Mazur&init=public#!/marek.mazur.779

  Z innych osób, z którymi los mnie zetknął i z czystym sumieniem polecam jako prelegentów to:
  Maciej Kosycarz
  Tomasz Tomaszewski

  • Aleksandra Polkowska w

   Dziękujemy bardzo za propozycje prelegentów! Na pewno sprawdzimy wszystkie opcje :)

Zostaw komentarz

izmir escort