FOTOszkoła Cyfrowe.pl w Warszawie

1

Dzięki uprzejmości firmy Canon Polska mogliśmy zorganizować kolejne już spotkanie FOTOszkoły Cyfrowe.pl w Warszawie. Jak zawsze w przypadku Warszawy, na warsztaty zapisało się duuużo więcej chętnych niż było miejsc. Było ponad 6 chętnych na 1 miejsce, więc uczestnicy warsztatów mogą uważać się za szczęściarzy :)

Z pewnością wielu przyciągnął intrygujący temat zaproponowany przez naszego stałego wykładowcę Wojtka Tkaczyńskiego – Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem. Do refleksji w tym temacie skłoniła go niespotykana do niedawna dostępność wysokiej klasy sprzętu fotograficznego, który pozwala, nawet przy niewielkich umiejętnościach, na robienie zdjęć dobrej jakości. Ale to z pewnością nie wystarcza do określenia się mianem fotografa. Do tego potrzeba jeszcze (oprócz niezbędnej wiedzy technicznej i zrozumienia medium – pisałem o tym w relacji z Lublina) tytułowych wizji i stylu, czyli tego co będzie wyróżniać nasze prace.

Dużą atrakcją dla uczestników było też miejsce warsztatów – studio fotograficzne Cukry znajdujące się w poprzemysłowej hali na ul. Ogrodowej, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt studyjny.
Najwyższej klasy była również nasza fotomodelka :) Roxana mimo bardzo młodego wieku pracuje dla największej polskiej agencji modelek i ma za sobą wiele profesjonalnych sesji zdjęciowych, co było widać w trakcie sesji.
Podczas gdy jedna grupa fotografowała Roxanę, druga szukała tematów do zdjęć na ulicach otaczających studio. Jak zawsze była możliwość wypożyczenia na czas warsztatów aparatów i obiektywów marki Canon.

Efekty pracy uczestników można było zobaczyć na zdjęciach zgłoszonych do konkursu na najlepsze zdjęcie dnia. Bezdyskusyjne I miejsce zajął Rafał Hencel, którego temat leżał (dosłownie) na ulicy. :)  II m. zajął Paweł Gola, a III m. przypadło Hubertowi Brudzińskiemu. Kilku osobom Jury przyznało wyróżnienia. Laureat I m. odebrał nagrodę w postaci profesjonalnego plecaka Hama Defender. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć poniżej.

Dziękujemy wszystkich za udział, a naszym parterom – firmom Canon Polska, Hama Polska i Wydawnictwu Galaktyka – za wsparcie w organizacji warsztatów.

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Istniejemy od 2003 roku i obecnie jesteśmy największym specjalistycznym sklepem foto-wideo na polskim rynku e-commerce. Prowadzimy sprzedaż nie tylko w obszarze Internetu, ale posiadamy także sklepy stacjonarne w pięciu różnych miastach - Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Zespół obsługujący sklep tworzy już prawie 40 młodych i dynamicznych osób. Oprócz konsultantów handlowych, z którymi macie do czynienia podczas kontaktu z naszą firmą, jest jeszcze kilka osób "niewidzialnych". Jest to obsługa logistyki i magazynu, serwis techniczny, programiści, redaktorzy strony internetowej oraz administracja. Wszyscy staramy się, aby sklep Cyfrowe.pl stał się największym i najczęściej odwiedzanym fotograficznym sklepem internetowym.

Jeden komentarz

  1. Pingback: I miejsce w konkursie Cyfrowe.pl – “zdjęcie dnia” z warsztatów fotoszkoły « Aruan.pl – Rafał Hencel

Zostaw komentarz

izmir escort