FOTOszkoła Cyfrowe.pl w Lublinie

1

Spotkaniem w Lublinie rozpoczęliśmy trzecią edycję FOTOszkoły Cyfrowe.pl – cyklu bezpłatnych warsztatów fotograficznych organizowanych wspólnie z Canon Polska.
W zimny, ale słoneczny październikowy dzień w Hotelu Mercure zgromadziło się 50 miłośników fotografii.

Tematem przewodnim warsztatów była Architektura i Krajobraz. Wykład poprowadził jak zawsze Wojtek Tkaczyński. Jak sam o sobie mówi „fotograf amator” (z wykształcenia Wojtek jest lekarzem), ale bez wątpienia autorytet zarówno jeśli chodzi o teorię jak i praktykę fotografowania.
Nie zdradzając zbyt wiele z merytorycznej treści wykładu – Wojtek zawsze podkreśla, że najważniejszy w fotografowaniu jest nasz pomysł na zdjęcie; zdjęcie powinno być już „wykonane” zanim naciśniemy spust migawki. Równie ważne jest zrozumienie medium. Jak mówi Wojtek, każdy fotograf, czy ten sprzed 100 lat czy współczesny, ma wpływ na pięć parametrów: ogniskową, przysłonę, czas otwarcia migawki, ekspozycję i ostrość. I od umiejętności operowania tymi parametrami (i oczywiście od pomysłu) zależy ostateczny, artystyczny efekt naszej pracy.

Po wykładzie i lunchu przyszła pora na część praktyczną. Gdy jedna grupa udała się w plener, druga w tym czasie miała zajęcia w zaaranżowanym przez nas studiu fotograficznym.
Po części praktycznej każdy uczestnik mógł zgłosić jedno swoje zdjęcie do konkursu na najlepsze zdjęcie warsztatów. Warto dodać, że wybór następował tylko na podstawie wyświetlacza LCD w aparacie, a uczestnicy nie mieli możliwości dokonywania edycji zdjęć.

Przed częścią praktyczną uczestnicy mogli wypożyczyć aparaty i obiektywy marki Canon.

Zwycięzcą konkursu okazał się Łukasz Łukawski i to on odebrał nagrodę główną – profesjonalny plecak Hama Defender ufundowany przez firmę Hama Polska oraz poradnik Wydawnictwa Galaktyka.
Drugie miejsce zajął Piotr Smit, a trzecie Adam Śliwiński. Jury postanowiło też przyznać nagrodę specjalną za 4. miejsce dla Adriana Prezesa Tomczyka za błyskawicznie zrealizowany pomysł na zdjęcie z plasterkami pomarańczy, wykonane w trakcie lunchu.
Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia prezentujemy poniżej.

Dziękujemy wszystkich za udział, a naszym parterom – firmom Canon Polska, Hama Polska i Wydawnictwu Galaktyka – za wsparcie w organizacji warsztatów.

TAGI:   
Podziel się.

O Autorze

Istniejemy od 2003 roku i obecnie jesteśmy największym specjalistycznym sklepem foto-wideo na polskim rynku e-commerce. Prowadzimy sprzedaż nie tylko w obszarze Internetu, ale posiadamy także sklepy stacjonarne w pięciu różnych miastach - Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Zespół obsługujący sklep tworzy już prawie 40 młodych i dynamicznych osób. Oprócz konsultantów handlowych, z którymi macie do czynienia podczas kontaktu z naszą firmą, jest jeszcze kilka osób "niewidzialnych". Jest to obsługa logistyki i magazynu, serwis techniczny, programiści, redaktorzy strony internetowej oraz administracja. Wszyscy staramy się, aby sklep Cyfrowe.pl stał się największym i najczęściej odwiedzanym fotograficznym sklepem internetowym.

Jeden komentarz

  1. Miałam ogromną przyjemność być uczestniczką tych warsztatów. Wracałam z nich zachwycona kulturą spotkanych tam ludzi oraz poziomem merytorycznym warsztatów (były zorganizowane i prowadzone według najwyższych standardów). Chętnie i z ogromnym sentymentem wracam w myślach do spędzonych tam chwil. Myślę, że to w dużej mierze zasługa pana Wojtka, którego wykład uświadomił mi co muszę zrobić, by poczuć radość z efektów robionych przez siebie zdjęć – muszę popracować nad stylem! Dzięki panu Wojtkowi wiem również, jak mogę to zrobić i za to serdecznie mu dziękuję :). Dziękuję również Organizatorom warsztatów za to, że dali mi możliwość spędzenia pięknej i słonecznej soboty na rozbudzaniu w sobie tej fascynującej pasji jaką jest fotografia. Liczę na czwartą edycję warsztatów – koniecznie w Lublinie i najchętniej w tym samym gronie :)

Zostaw komentarz

izmir escort