Canon 5DS i 5DS R. Recenzja Video

4

Można powiedzieć, że cała seria EOS 5D Canona to aparaty-symbole. Były to jedne z pierwszych lustrzanek cyfrowych, które miały tak dużą fizycznie matrycę (36 na 24mm), a każdy kolejny aparat z serii, czyli 5D mk II, 5D mk III i teraz 5DS i 5DS R były rewolucją a nie ewolucją w świecie fotografii. Jaki rekord został pobity tym razem? W którą stronę zmierza projektowanie aparatów i jakie możliwości otwiera to przed kreatorami obrazu? Zobaczcie naszą filmową recenzję!

W Cyfrowe.pl specjalnie ku takim okazjom jak premiera 5DSów uruchomiliśmy studio, żeby móc kręcić w nim m.in. recenzje i testy sprzętu. Niedługo ruszą w nim warsztaty fotograficzne oraz wynajem, byście sami mogli przyjść do nas (Gdańsk, ul. Kartuska 149) i doskonalić swój warsztat. Obejrzyjcie pierwszą „produkcję” zrealizowaną w naszym nowym studio.

Z filmu dowiecie się:

Jaką moc ma matryca z 50 milionami pikseli:

 • Ogromne powiększenia na wydrukach
 • Szczegółowość zdjęć zarezerwowana dotąd dla średniego formatu
 • Bezstratne cropowanie
 • Niezwykle ostry obraz

Jakie inne technologiczne rozwiązania musiał zastosować producent aparatu, żeby robienie zdjęć w tak dużej rozdzielczości było w ogóle możliwe? Okazuje się, że nie było to wcale takie proste, ale opłacało się, bo otwiera przed fotografującymi wiele nowych możliwości.

Komu polecamy ten model?

 • Produkty / fotografia studyjna
 • Architektura i wnętrza
 • Krajobraz

 

Podziel się.

O Autorze

Fotograf, redaktor, socjolog. Zadeklarowany wzrokowiec. Uwielbia pisać i robić zdjęcia. Pisanie o fotografii to "kumulacja", która sprawia, że jest szczęśliwa. Fotografuje już od 10 lat, głównie śluby, portrety i reportaże. Redaktorskie doświadczenie zdobywała m.in. w Wirtualnej Polsce. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich i fotograficznych. W Cyfrowe.pl pełni rolę specjalisty ds. content marketingu. Odpowiada za całokształt bloga, redakcję i jej rozwój.

4 komentarze

 1. Leo, nagraj film, zrób sobie zdjęcie i wrzuć, chętnie skomentuje Twój wygląd. Nieważne czy ma żółte zęby, jest łysy, ma pryszcze itd. Ważne że zna się na rzeczy, mówi krótko zwięźle i na temat. Film nie został nagrany aby oceniać tego Pana a aparat Trolu!

 2. dokładnie. gostek mowi i jest rozmazany totalnie. Tak wiem ze aparat byl na pierwszym planie ale kazdy patrzy na oczy osoby mowiacej. zeby to byl na sekunde zjazd ostrosci na aparat ale to trwa i trwa gdy widzimy gostka rozmytego. bez sensu tak płytkie głębie ostrosci. Pomijam fakt że gostek ma żółte zęby..brrrrry!

 3. Panowie- czy przed wyslaniem do i-netu nikt u Was tego nie ogladal ?
  Jakość materiału video na granicy wytrzymałości widza…. ustawienie ostrości, głębia i przejścia to coś co wymaga do nadrobienia duuuuuużo pracy by jakość była taka jak ze zwyklego telefonu

Zostaw komentarz

izmir escort